Kayseri boşanma avukatı metin polat hukuk bürosu

ANLAŞMALI BOŞANMA (M.K.166/3)

Şartları:
1- Evlilik en az bir yıl sürmüş olmalı,
2- Eşlerin bizzat başvurması yada eşlerden birisinin başvurması halinde duruşmada diğer eşin kabul etmesi,
3- Eşlerin bizzat dinlenmesi
4- Eşlerin boşanma irade ve taleplerini hiç bir baskı ve etki altında kalmadan serbest iradeleri ile verdikleri konusunda hakim üzerinde kesin bir kanaatını oluşması,
5- Mali konularda ve çocukların velayeti konusunda eksiksiz ve tereddütsüz olarak eşlerin anlaşması halinde anlaşmalı boşanma hükümlerine göre karar verilmelidir.

Tabiki biz kayseri boşanma avukatlık bürosu olarak eşlerin öncelikle boşanmamaları konusunda psikolojik danışmanlık yapmaktayız, bizlerde her insan gibi ilk önce yuva yıkıcı değil yapıcı olmalıyız, ama durum, boşanmanın en sağlıklı olduğunu gösterdiği taktirde, siz müvekkillerimizin en az zararla yada 0 zararla boşanması için profesyonel ekibimizle koordineli çalışmaktayız.

Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 Eşlerden birisinin hasta olması,(sara,verem,kanser,Kan uyuşmazlığı, kısırlık, aşırı göz hastalığı v.b.) boşanma nedeni değildir. Akıl hastalığı ve cinsel yetersizlik hariç. Ancak hormon bozukluğu nedeni ile karının aşırı kıllı olması uzman hekim raporu ile belgelenmiş ise boşanma nedeni olabilir. Bu konu önemli olmakla birlikte kesin bir çizgi ile hastalığın boşanma nedeni sayılması için sosyal ve çevresel faktörler göz önüne alınıp belirlenmelidir.